При цьому у чоловіків більше вісцерального жиру, кажуть вчені. Нове дослідження опублікували в журналі Aging and Disease. Воно доводить, що наше здоров'я зачасту залежить від способу життя.

Дивіться також Потужний інгредієнт для спалювання жиру та прискорення метаболізму

Чим більше жиру на животі, тим більше центри пам'яті в мозку зменшуються, – зазначив доктор Річард Айзексон, невролог з Інституту нейродегенеративних захворювань.

Дослідники виявили, що у людей у віці від 40 до 50 років, які мали надлишок жиру на животі, фіксували більшу кількість аномального білка "амілоїд" у тій частині мозку, де виникає хвороба Альцгеймера.

Ожиріння і ризики Альцгеймера

Учені також попередили, що надлишок жиру на животі пов'язаний з атрофією мозку, що є ще одним біомаркером хвороби Альцгеймера.

"Люди з більшою кількістю вісцерального жиру зазвичай мають запалення в доріжках білої речовини в мозку", – додав учений Сайрус Раджі, науковий співробітник Медичної школи Вашингтонського університету.

Чи шкідливий підшкірний жир

Експерти зауважили, що підшкірний жир не пов'язаний з резистентністю до інсуліну. Тоді як, високий рівень вісцерального жиру на пряму впливає на цей стан: чим вищий показник, тим вища у людини резистентність до інсуліну.

Резистентність до інсуліну розвивається, коли клітини в організмі погано реагують на інсулін. Цей стан часто призводить до цукрового діабету і багатьох інших захворювань.

Учені також пояснили, що резистентність до інсуліну провокує запалення в мозку, яке прискорює відкладання уже згаданого білка – амілоїду, одного з ключових маркерів хвороби Альцгеймера.

"Ось чому люди з діабетом мають вдвічі вищі ризики розвитку хвороби Альцгеймера", – наголосив Річард Айзексон.

Що ж робити

Схоже, що МРТ всього тіла та сканування є найточнішим способом вимірювання вісцерального жиру. Втім, багато людей орієнтуються лише на окружність талії.

Як правильно виміряти окружність талії

Медики радять взяти звичайну гнучку рулетку і обернути її навколо талії, трохи вище стегон. Для жінок 89 сантиметрів і більше – означає, що вони схильні до ризику проблем зі здоров'ям, пов'язаних з вісцеральним жиром. Для чоловіків слід орієнтуватись на показник – 102 сантиметри і більше.

Небезпека в тому, що навіть худі люди можуть мати надлишок вісцерального жиру. Так буває у випадках, коли людина займається спортом, але неправильно харчується.

Та хороша новина в тому, що вісцерального жиру можна позбутись, якщо дотримуватись дієти та додавши фізичну активність.