Дослідники з Каліфорнійського університету в Берклі виявили, що жінки значно частіше страждають від побічних ефектів ліків, ніж чоловіки. Науковці переконані, що жінкам необхідно знизити дозування ліків широкого спектра. Дослідження опубліковане у журналі Biology of Sex Differences.
До теми Шість побутових звичок, які завдають шкоди інтимному здоров’ю
Річ у тім, що дозування ліків ґрунтуються на тих клінічних випробуваннях, які проводились лише на чоловіках. Але під час свого дослідження вчені з Берклі виявили, що щонайменше 86 різних препаратів мають різний вплив на чоловіків та жінок, зокрема: антидепресанти, серцево-судинні та протисудомні препарати і анальгетики.
Якщо жінці дати таку ж дозу, як і чоловікові, то у її крові буде вища концентрація препарату. Для його виведення з організму потрібно більше часу.
Результати дослідження
Під час дослідження, проведеного вченими з Берклі, у 90% випадків жінки відчували серйозніші побічні ефекти, ніж чоловіки. Зокрема: нудоту, головний біль, депресію, когнітивні порушення, судоми, галюцинації, збудження і серцеві аномалії. Загалом, серед жінок побічні ефекти траплялися удвічі частіше, ніж серед чоловіків.
Дослідники зазначили, що гендерний розрив у дозуванні ліків відбувся через історичне ігнорування фундаментальних біологічних відмінностей між чоловічим і жіночим тілом. За словами головного автора дослідження Ірвінга Цукера, впродовж десятиліть жінок з клінічних випробувань ліків виключали й через необґрунтовані побоювання, а саме що коливання жіночих гормонів ускладнять аналіз результатів.