Здоровий запах жінки кислуватий, більше схожий на йогурт чи пиво ІРА, зазначає ексголова МОЗ Уляна Супрун на своїй сторінці у фейсбуці.

Читайте також Руйнівники гормональної системи: яких складників слід уникати в косметиці

Запах жінки зумовлений бактеріями роду Lactobacillus. Їхня основна задача – виділяти молочну кислоту та підтримувати здорову кислотність 3,8-4,5. Ексміністерка зазначила, що їжа також впливає на запахи тіла.

Крім того, коли відбувається овуляція і обличчя і запах стають привабливішими. Супрун також заявила, що споживання трояндового варення не допоможе пахнути краще. А ось свіжий часник, цибуля чи шашлик – нагадують про себе згодом у вагінальних виділеннях.

Найпоширенішою причиною зміни запаху виділень є бактеріальний вагіноз

Бактеріальний вагіноз – це інфекція, зумовлена переважанням умовно-патогенних видів з-поміж вагінальної мікрофлори. В такому разі можливій специфічний запах, який посилюється після сексу, свербіж і біль, і сірі чи зелені виділення.

Бактеріальний вагіноз може початися при зміні партнера, користуванні інтимними дезодорантами, дуже глибокою інтимною гігієною, прийманням ванн з ароматичними бомбочками.


Найпоширенішою причиною зміни запаху виділень є бактеріальний вагіноз / Фото: Unsplash

Бактеріальний вагініт

Якщо в мікрофлорі щось пішло не так, то з'являється неприємний запах. При таких симптомах і без запалення говорять про бактеріальний вагініт.

Трихомоніаз

Іншою причиною може бути трихомоніаз – хвороба, яка передається статевим шляхом. Бактеріальний вагініт і трихомоніаз зумовлюють утворення триметиламіну – тої ж речовини, що і зумовлює характерний запах риби.

Інші причини неприємного запаху

 • Металевий запах буває внаслідок незначної кровотечі, як-то в разі інтенсивних фрикцій при незначній лубрикації.
 • Мідний запах може з’явитися, якщо у вагіні знаходиться сперма – це змінює кислотність середовища.
 • Запах патоки, сильний і важкий, солодкий запах – це наслідок діяльності бактерій, які цілком нормальні.
 • Залози зовнішньої секреції, особливо під час стресу, виділяють білий секрет без запаху.

"Але робота бактерій може його перетворити так, що він все ж може набувати запаху, наприклад, може навіть пахнути канабісовим димом. Таке буває в деяких людей і в потових залозах, до речі", – пояснила Уляна Супрун.

 • Часто причиною дуже неприємного запаху може бути забутий тампон.
 • Амонійний запах може бути наслідком нетримання сечі.
 • Рак піхви може бути причиною сильного специфічного запаху. В разі раку шийки матки виділення також мають неприємний запах.

Чи потрібні дезодоранти та інші засоби у боротьбі із запахом

Дезодоранти, вагінальні душі не потрібні. Як зазначає Уляна Супрун, втручання порушують баланс мікрофлори та можуть погіршити ситуацію із запахами.

Шкоду у боротьбі з неприємними запахами можуть наробити:

 • щоденні гігієнічні прокладки;
 • тісний і надто теплий одяг.


На запах виділень впливають засоби гігієни / Фото pexels

Усі вони сприяють підтримці високої вологості та розмноженню умовно-патогенної мікрофлори, – написала ексміністерка.

Рекомендації щодо профілактики:

 • Не користуйтесь засобами гігієни, які обіцяють якійсь неприродно гарний запах.
 • Дотримайтеся регулярної інтимної гігієни.
 • Вдягайте зручну білизну з бавовни.
 • Якщо вас бентежить не лише запах, а й сухість, почервоніння, біль – обов'язково звертайтеся до лікаря та в жодному разі не покладайтеся на самолікування.

Всі пахнуть, всюди і це нормально, адже тіло виділяє піт, шкірне сало, на шкірі живе дуже багато бактерій, при чому здебільшого хороших і корисних, і один вид еукаріотів – Malassezia,
– пояснила Супрун.

Від чого залежить запах людини?

Унікальний запах кожної людини залежить від генів комплексу гістосумісності, продукти яких, окрім ролі у роботі імунної системи, зумовлюють і запах тіла.

Леткі органічні сполуки, що виділяються з видихом, сечею, шкірою залежать від віку, стану здоров’я, наявності вроджених чи набутих порушень обміну речовин чи інфекційних хвороб.

Запах тіла, зокрема, зумовлюють екринні залози, розташовані на обличчі, в пахвах та геніталіях. Навіть не самі залози, а бактерії, що там живуть і споживають виділення тіла.