Харчування пов'язане зі станом людського мозку, зазначила ексміністерка охорони здоров'я Уляна Супрун з посиланням на лекцію Спецпроєкту "Психея".
Читайте також Як і яка їжа впливає на якість чоловічої сперми
Супрун пояснила, що працездатність мозку залежить від того, що ми їмо. Тому існує безпосередній зв'язок між депресивним станом і харчуванням.
У Спецпроєкті "Психея" зруйнували міф про те, що нібито шоколад і банани чи якісь інші смачні речі допоможуть покращити настрій через серотонін – "гормон щастя".
Так, вони насправді впливають на вироблення серотоніну в кишківнику, але до мозку цей нейромедіатор не потрапляє. Також ці продукти не зможуть замінити поведінкову активацію, психотерапію або призначені фахівцем антидепресанти.
Їжа впливає на психічне здоров'я / Фото: Unsplash
Автори "Психеї" зазначають, що з амінокислоти триптофану утворюється серотонін. Триптофан є рідкісною та незамінною амінокислотою, якої не так багато в їжі, вона є в індичці та молочних продуктах.
Яка їжа сприяє "біохімічному" шляху розвитку депресії
- Швидка їжа: бутерброди, фаст-фуд, щоденна шаурма та хот-доги.
- Кава.
- Транс-жири: маргарин, морозиво, продукти, які були приготовані у фритюрі.
- Алкоголь. Він є депресантом, що підвищує тривожність мозку, погіршує шанси дбати про себе як слід та може збільшувати ризики неприємностей, а також псує кишкову мікрофлору та погіршує засвоєння низки вітамінів.
- Солодке та жирне водночас.
Їжа впливає на психічне здоров'я / Фото: Unsplash
Що їсти, щоб не було депресії
- Каші
- Овочі і ягоди
- Нут
- Якісне м'ясо, яйця, печінка
- Авокадо
- Цільні зліки та висівки
Сподіватись на те, що їжа вилікує депресію не варто, але збалансоване харчування допоможе в терапії.
Їжа впливає на психічне здоров'я / Фото: Unsplash