Про це повідомляє пресслужба Європейської Комісії.

Читайте також Українську фармкомпанію оштрафували на півмільйона за рекламу псевдозасобу проти коронавірусу

Ремдесивір розглядали у дуже короткі терміни в рамках пришвидшеної процедури огляду, яку використовують в Європейському агентстві з лікарських засобів під час надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я.

Сьогодні Європейська Комісія надала дозвіл на комерціалізацію лікарського засобу Ремдесивір, що зробило його першим лікарським засобом, який дозволений на рівні ЄС для лікування COVID-19. Цей дозвіл за прискореною процедурою видається після рекомендації Європейського агентства з лікарських засобів (EMA), після чого він затверджується країнами-членами ЄС,
– йдеться у джерелі.

Єврокомісар з питань охорони здоров’я та продовольчої безпеки Стелла Кіріакідес заявила, що рішення щодо авторизації ліків проти COVID-19 стало важливим кроком уперед у боротьбі з вірусом.

"Ми змогли надати цей дозвіл менш ніж за місяць після подання заявки, що демонструє готовність ЄС швидко діяти з метою запровадження нових шляхів лікування. Ми не втратимо жодної можливості у зусиллях із забезпечення людей надійними методами лікування або вакцинації", – зазначила вона.

Що відомо про Ремдесивір
Ліки, які розробила американська компанія Gilead Sciences, вводять внутрішньовенно, Ремдесивір знімає лихоманку у важких пацієнтів і допомагає їм пережити гостру фазу інфекції.

Наразі препарат проходить клінічні випробування третьої фази в лабораторіях п'яти різних країн. У Китаї компанія випробовує його на одній тисячі пацієнтів.

У ВООЗ раніше відзначили, що "наразі це єдиний препарат, який може дати ефект".


Як захистити себе від коронавірусу/Інфографіка 24 Каналу