Про це йдеться в повідомленні пресслужби АМКУ.

Читайте також Декасан не захищає від коронавірусу: як фармакоманія поширює брехню й маніпуляції

Антимонопольний комітет визнав, що ТОВ "Юрія-фарм" вчинило порушення, передбачене статтею 15 Закону "Про захист від недобросовісної конкуренції", у вигляді повідомлення неправдивих відомостей у рекламному ролику лікарського засобу "Декасан" без належного обґрунтування відповідно до чинного законодавства. Зокрема, без наявності офіційних рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України щодо його застосування,
– йдеться у повідомленні.

Таким чином підприємство порушило конкурентне законодавство, ввело в оману споживачів та могло отримати конкурентну перевагу над іншими виробниками лікарських засобів, які не поширювали неправдивих відомостей про лікувальні властивості власних препаратів.

Яким чином покарають "Юрія-Фарм"

За це порушення на ТОВ "Юрія-фарм" повинна сплатити штраф у розмірі 528 тисяч гривень у двомісячний строк з дня одержання рішення.

До теми Ліки проти коронавірусу: як шахраї обдурюють українців

Передісторія порушення

Канал 1+1 транслював ролик засобу "Декасан", у якому йшлося про те, що він "діє на всі складні віруси, зокрема коронавіруси!", що не відповідає дійсності.

В АМКУ підкреслили, що жодної інформації про такі властивості не було в інструкції "Декасану".

Крім того, відсутні будь-які клінічні дослідження, які б підтвердили лікувальний або профілактичний ефект препарату щодо хвороби COVID-19.

Окрім цього, дані про лікування або профілактику коронавірусу цим засобом не відповідають офіційній інформації Всесвітньої організації охорони здоров’я і Міністерства охорони здоров’я України.