Неправдиву інформацію про те, що начебто "Декасан" допомже захиститися від коронавірусу, поширюють УНІАН, 1+1.

Читайте також: Підвищену температуру при коронавірусі можна збивати лише одним препаратом

Фейк та нісенітниця

"Юрія-Фарм" поширють інформацію про те, що начебто за висновками провідних вчених є препарат, який ефективно протидіє вірусу.

Важливо! Це неправда, а шахрайство! Не існує ні ліків, ні вакцини проти коронавірусу.

Автори заявляють, що перевірили ефективність препарату на різних коронавірусах і не виявили стійких до нього штамів. Зокрема, пояснюється, що декаметоксин здатний "протидіяти коронавірусу та концентруватися на клітинах організму людини".

Так, автори пропонують мити руки декаметоксином, і горло полоскати, і в очі його закапувати, і навіть заливати в небулайзери для профілактичних інгаляцій. Тобто, рятуватися "чудо-препаратом" в умовах світової пандемії.

Втім, лікарі й фахівці наголошують, що така інформація неправдива.

Зокрема, екс-очільниця МОЗ Уляна Супрун. Вона зазначає, що поширювати брехню про ліки проти коронавірусу в умовах пандемії й великого занепокоєння суспільства — це фактично злочин проти українців.

Зокрема, телеведуча Мар'яна Романюк заявила, що компанія погодила інший текст рекламного ролика, який транслювали в ефірі.

Як не заразитися коронавірусом? Варто пам'ятати, що єдиними ефективними методами протидії коронавірусу Covid-19 є правила гігієни: часто й ретельно мийте руки, уникайте людних місць, за можливості – працюйте віддалено, самоізолюйтеся, якщо це необхідно. Достатньо спіть та добре харчуйтеся! Бережіть психологічне здоров'я та сподівайтеся на краще.

Карантин в Україні/Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.