Американські дослідники з Університету Колорадо виявили, що внутрішньоматкова спіраль (ВМС) знижує ризик розвитку раку яєчників, пише Daily Mail.

Читайте також: Методи контрацепції для жінок та чоловіків: ефективність та побічні ефекти

Згідно з дослідженням, спіраль знижує ризик розвитку раку яєчників на 15-32% незалежно від того, гормональна вона чи ні. Правда, поки невідомо, як довго спіраль повинна залишатися в матці жінки для досягнення потрібного ефекту і за допомогою якого механізму це досягається.

ВМС – що це?
Це контрацептив, який зроблений з пластику і металу (мідь, золото, срібло) і оснащене своєрідними "вусиками" на кінці. Є також спіралі, в яких замість металу — резервуар з гормоном прогестероном (він допомагає уникнути деяких гінекологічних захворювань, значно покращує стан жіночої шкіри і збільшує сексуальний потяг).

Вчені вважають, що ризик раку знижується, оскільки ВМС бореться з високим рівнем естрогену – гормону, який збільшує ризик раку молочної залози та яєчників.

Внутрішньоматкова спіраль знижує ризик розвитку раку яєчників на 15-32%
Внутрішньоматкова спіраль знижує ризик розвитку раку яєчників на 15-32%

Інше припущення вчених полягає у тому, що всі види внутрішньоматкової спіралі приводили до місцевих запальних ефектів. Імунні клітини збільшуються і зупиняють загрозу раку.

Якщо ж рак яєчників виявлять на ранній стадії, шансів перемогти хворобу набагато більше. За рівнем смертності рак яєчників займає п'яте місце серед всіх онкологічних захворювань у жінок, проте це найбільш смертоносна пухлина жіночої репродуктивної системи.

Рак яєчників – симптоми
  1. стійкий біль в животі,
  2. здуття,
  3. печія,
  4. часті сечовипускання,
  5. постійне відчуття наповненості.

Найчастіше з цим видом раку стикаються жінки старше 50 років, які вступили в менопаузу.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.