Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, пише 24 канал.

Читайте також Скільки українці готові вакцинуватись проти коронавірусу

Зокрема, Міністерство охорони здоров'я веде переговори з такими компаніями: Moderna, Synova, Johnson & Johnson, Pfizer, AstraZeneca.

Максим Степанов
“Є вісім компаній-розробників вакцин, які перебувають на третій стадії клінічних випробувань. Клінічні випробування повинні показати, що вакцина виробляє антитіла, і ти не заразишся вірусом, якщо говорити простіше”.

За його словами, українське МОЗ уже звернулося до провідних компаній та тривалий час веде з ними переговори.

Скільки вакцин може отримати Україна

Попередньо Україна може розраховувати на 8 млн безкоштовних доз вакцини від COVID-19

Україна є учасником глобальної ініціативи ВООЗ створення GAVІ альянсу, щодо забезпечення рівного доступу до майбутньої вакцини від коронавірусної хвороби.

Максим Степанов
“Згідно з розрахунками, за попередніми планами Україна зможе отримати приблизно 20% вакцин безкоштовно від загальної кількості населення нашої країни. Це приблизно 8 млн доз”.

У відомстві зазначили, що стежать, щоб українці були одними з перших, хто може отримати доступ до вакцини.

Чи готові українці вакцинуватись проти коронавірусу

Нагадаємо, що вчора, 28 вересня українська неурядова компанія маркетингових і соціологічних досліджень Research & Branding Group опублікувала результати опитувань, щодо того, чи хотіли б українці зробити щеплення проти коронавірусу.

Так, більшість українців заявили, що не вакцинувались, якби вакцина нараді була готова і безкоштовна. Зробити щеплення безкоштовно готові всього 35% опитаних українців.


6% з тих, що погоджувались на вакцинацію, передумали / Інфографіка 24 канал