Для цього фахівці розробили так звану харчову піраміду, яка містить продукти, потрібні для нормальної життєдіяльності організму, передає Zhyvyaktyvno.

Читайте також: Як ожиріння пов'язане з зарплатнею: цікаві факти

Піраміда складається з чотирьох рівнів. На першому рівні (основа піраміди) (40% від загального раціону) розміщені злаки та зернові культури, які є основним джерелом вуглеводів (джерелом нашої енергії: житній хліб; макарони з твердих сортів пшениці; крупи, зокрема, неочищений рис.

Другий рівень піраміди (30-35% від загального раціону) містить овочі та фрукти, які містять багато вітамінів та клітковину. Раціон овочів та фруктів на день має бути різноманітним та різнокольоровим. Найкраще вживати свіжі фрукти. Також можна сухофрукти, заморожені фрукти і консервовані ягоди та овочі.

Харчова піраміда

Піраміда здорового харчування

Третій рівень (20% від загального раціону) – це білкові продукти: бобові, горіхи, молочна продукція (йогурти, кефір, сир) та м'ясо (яловичина, курка, індичка, риба, свинина тощо). М'ясо містить залізо і білок, який робить м’язи сильними.

На четвертому рівні (5-10% від загального раціону) розмістилися жири: вершкове масло, рослинна олія, солодощі, кондитерські вироби, газовані напої та десерти. Жири в організмі потрібні для багатьох біохімічних процесів і синтезу вітамінів. Але їх вміст у меню повинен бути мінімальним.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.