Досвідчений тренер фітнес-залу "Ліга" Богдан Лабик поділився із журналістами сайту "24" корисними порадами щодо мотивації, а також розповів про найбільш поширені помилки, які трапляються під час першого тренування.

Завдяки простим поясненням ви зможете тренуватися правильно та досягти бажаного результату.

Тренер Богдан Лабик

Сам собі мотивація

– Перше за все, потрібно чітко поставити собі чітку мету, зрозуміти, для чого взагалі вам потрібно піти у зал. Для прикладу, скинути зайву вагу або виправити неправильну осанку. Особливо, це актуально для людей, які проводять більшу частину свого дня сидячи в офісі. Або побороти власні комплекси, які пов'язані із зовнішністю.

– Головне – не затягувати з цим. Якщо у вас з'являється найменше бажання – просто ідіть в зал. Самі, або якщо вам комфортніше в компанії – шукайте собі друга.

Читайте також: Три правила міцного здоров'я, які варто робити кожному

З часом результат почне цікавити вас менше. Ви будете отримувати масу задоволення від самого процесу. І тоді не треба буде себе змушувати йти в зал, для вас це стане звичкою.

– Звісно, на початку доведеться себе змушувати і мотивувати.

Адже якщо сама людина не захоче побороти проблеми зі здоров'ям чи зайву вагу – то, на жаль, їй тут ніхто вже не допоможе. Навіть тренер.

Помилки під час першого заняття

– Головна помилка – не звертатися за допомогою до тренера. Часто, люди просто бояться або соромляться. Але саме для цього, ми (тренери, – "24") і працюємо в залі, щоб допомагати.

Коли ви прийдете на перше тренування – поцікавтесь в адміністратора, чи є можливість провести перше тренування з тренером. Зазвичай, є.

Заняття з тренером

– На першому занятті тренер покаже, як правильно виконувати вправи, користуватися тренажерами. Згодом, ви уникнете помилок при виконанні.

Не покладайтесь на інтернет. Звісно, там є багато інструкцій, відеороликів. Проте більшість вправ там не коментуються в повній мірі. Ви не зможете опираючись лише на інтернет підібрати те, що підходить саме вам. Це вже справа тренера.

Потрібно враховувати багато нюансів – попередній досвід тренувань, стан здоров'я, режим дня тощо. Не треба боятися того, що мовляв тренер буде вас ганяти і вимагати дуже багато. Це один із найпоширеніших міфів.

– Іноді помилково вважають, що до занять з тренером треба бути готовим. Це просто абсурд. Адже якщо у вас болить зуб, ви не думаєте про те, чи готові ви йти до стоматолога?

Читайте також: Чим небезпечний короткий сон та як привчити організм висипатись – корисна інфографіка

– Справжній результат ви зможете побачити тільки при умові, що будете правильно виконувати вправи.

Ще одна помилка, яка відбиває бажання ходити в зал після першого тренування, – це відсутність режиму дня. Тобто, режиму харчування та сну.

– Якщо людина прийшла на тренування, а їла вона лише зранку один бутерброд, – то звісно їй буде тяжко займатися. Буде боліти голова, нудити. Помилково вважати, що це через надмірне фізичне навантаження. Проблема в іншому.

Режим дня і харчування під час тренувань

– Найголовніше – це повноцінний і здоровий сон. Оптимально, ви повинні спати 8 годин. Якщо вам не вдається спати повноцінно вночі, спробуйте спати хоча би годинку вдень. Це допоможе нормалізувати обмін речовин та стабілізувати нервову систему. А також позитивно вплине на метаболізм.

Тому найважливіша порада – висипайтесь. Поекспериментуйте і знайдіть найкращі дні для відвідування залу, коли ви зможете виспатись.

– Друге – це, звісно ж, режим харчування. Багато хто просто ігнорує сніданок. Перекуси на роботі, фаст-фуд і жирна та важка вечеря – зовсім не підходить тим людям, які вирішили зайнятися спортом.

Для початку – привчіть себе снідати. Так, можливо, доведеться раніше вставати зранку, але воно того вартує. Сніданок допоможе нормалізувати обмін речовин та зарядить вас енергією на весь день.

– Їсти потрібно систематично: три основних прийоми їжі та перекуси між ними. Що саме ви будете їсти – це інша справа, тут треба враховувати свої смаки. Не любите вівсянку – знайдіть іншу кашу, яку полюбите. І так з усім. Всі ми знаємо від чого з'являється зайва вага – солодке, жирна їжа, фаст-фуд тощо.

Якщо ви навіть будете ходити в зал, але обідати в McDonalds'і – результату не буде. Це теж саме, що в дорогу машину заливати дешевий бензин.

– Привчіть себе до якісної та корисної їжі. Почніть готувати вдома. Так, це займе у вас більше часу, але не лінуйтесь. До того ж, купуючи самостійно продукти на ринках – ви будете впевнені, що купуєте свіжі овочі та фрукти, які виросли на звичайному городі без шкідливих речовин. Окрім того, це ще й суттєва економія.

Популярність спорту

– Мій стаж тренувань уже вісім років. Останнім часом людей в залах суттєво побільшало. Адже ніхто не хоче ховатися за широкими штанами та светрами. А щоб мати результат – треба над собою працювати.

– Але не тільки хороша фігура повинна спонукати вас зайнятися собою. Окрім того, поліпшиться стан вашого здоров'я.

Ви повинні привчити себе до правильного харчування, налагодити свій режим дня. Це позитивно вплине на все ваше подальше життя.

Бажаємо продуктивних тренувань!

Всі фото: офіційний сайт фітнес клубу "Ліга".