Вчені з Тулейнського університету (США) представили результати нового дослідження про цінності сну для профілактики серцево-судинних захворювань. Спостереження за 385 тисячами учасників проводилося протягом 8,5 років.
Читайте також: Проблеми зі сном: Супрун розповіла причини
Здоровий сон знижує ризики проблем з серцем і судинами у всіх людей. Дослідження свідчать, що якісний сон здатний поліпшити стан здоров'я навіть у пацієнтів з високим генетичним ризиком інсульту.
Якісний сон може допомогти роботі серця/Фото: Unsplash
Як проходило дослідження
Генетичні ризики визначали за зразками крові, після чого були сформовані три групи – добровольці з високим, середнім і низьким ризиком. За весь період спостереження було зареєстровано 7280 випадків інсульту і захворювань серця.
У людей з повноцінним сном, які спали не менше 7-8 годин щодня, – ризики розвитку серцево-судинних захворювань були нижче на 35%, а інсульту – на 34%.
Потім команда оцінила сукупний вплив звичок сну і генетичної схильності.
У людей з високим генетичним ризиком і нездоровим сном ймовірність розвитку будь-якого серцево-судинного захворювання була вищою у 2,5 раза, в порівнянні з учасниками з низьким генетичним ризиком і повноцінним сном.
Примітно, якщо людина схильна до патологій, все ж повноцінно спала, то ризики компенсувалися і знижувалися більш ніж удвічі.
А ті, котрі не мали показів до ризиків, але нехтували сном, мали підвищені ризики інсульту і серцево-судинних хвороб в довгостроковій перспективі в 1,7 раза.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.