Про це в ексклюзивному коментарі для Здоров'я 24 повідомила кандидат медичних наук, лікар акушер-гінеколог гінекологічного відділення Львівської обласної клінічної лікарні та МЦ "Берегиня" Уляна Кравець.

Читайте також: Чому для жіночого здоров'я дуже важливий секс: пояснення гінеколога

За словами лікарки перед прийомом у лікаря бажано дотримуватися звичайних правил гігієни, але важливо не перестаратися. Достатньо просто прийняти душ, як завжди, а якісь додаткові водні процедури зовсім не потрібні.


Перед прийомом в гінеколога бажано не використовувати антибактеріальні засоби гігєни

Занадто висока активність в цьому плані може призвести до вимивання мікрофлори піхви, що в свою чергу стане причиною недостовірності результатів аналізів (особливо це актуально для пацієнток, яких турбують виділення).

Неможна робити спринцювання будь-якими розчинами чи навіть простою водою, тому що ці дії також можуть спотворити результати мазків. Також за 2 дні до запланованої консультації бажано не займатися сексом і не використовувати засоби особистої гігієни, в складі яких є антибактеріальні компоненти.

Акушер-гінеколог Уляна Кравець
“Безпосередньо перед оглядом бажано сходити в туалет, щоб сечовий міхур був пустим. Важливо нічого не приховувати від лікаря, бо його завдання – об’єктивно оцінити стан вашого здоров’я та допомогти”.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.