Як покращити симптоми передменструального синдрому розповіла психотерапевт Анна Авраменко.
Читайте також: Які є види передменструального синдрому та коли вони виникають
Проживання емоцій. Під час ПМС гормони танцюють канкан, викликаючи навіть у самої стійкої й стриманої дівчини емоційну лабільність. Вона змушує шукати приводи для вираження емоцій у навколишній світ, від чого страждають відносини з близькими людьми, виникає почуття провини.
Що робити: читати зворушливі історії, висловлювати зрозумілі для себе і свого несвідомого почуття, не відчуваючи почуття провини.
- емоційні та поведінкові коливання;
- пригніченість, напруженість і підвищена тривожність;
- плаксивість та різка зміни настрою;
- дратівливість, напади гніву;
- зміни харчової поведінки (постійний голод або втрата апетиту);
- безсоння та постійна втома;
- самоізоляція та апатія;
- біль або особлива чутливість грудей, зміни лібідо;
- біль в м'язах та головні болі;
- збільшення ваги через затримку рідини в організмі;
- здуття живота;
- прищі;
- запор або діарея;
- непереносимість алкоголю.
Розслаблення через втому. Як би ви не любили ніжний трансовий стан, але тут він працює гірше, ніж в будь-якій іншій ситуації. А ось фізичне навантаження, яке діє і симптоматично – тобто, прибирає симптом негативного стану – запобігає застою рідини в організмі, знімає м'язові напруження, дозволяє сублімувати негативні емоції, і фізіологічно – позитивно впливаючи на зміни обміну речовин.
Фізичне навантаження допоможе полегшити ПМС
Солодощі вам не допоможуть. Вони викликають різке підвищення інсуліну в крові, а потім падіння рівня глюкози, що призводить до дратівливості та нестійкості психоемоційних реакцій. Свіжі фрукти, овочі й хліб дають необхідні для нервової системи вітаміни групи В та харчові волокна.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.