На жаль, в Міжнародному класифікаторі хвороб (МКБ-10) дано неповний опис і майже не розкриті розлади настрою. У DSM (діагностичний і статистичний посібник по психічних розладах) широко і детально представлено опис всіх можливих розладів в емоційній сфері при ПМС, розповів психотерапевт Сергій Кістеньов.
Читайте також: Жінки розповіли, що їх найбільше дратує в оральному сексі
З цього випливає, що передменструальний синдром – це розлад як потрібно діагностувати і лікувати, а не замовчувати і чекати клімаксу, щоб це все закінчилося.
У широкому сенсі ПМС – це поєднання емоційних, поведінкових і соматичних розладів, які починаються в лютеїнову фазу менструального циклу і закінчується з початком менструації.
Досить неприємно протікає передменструальний дисфоричний синдром (ПМСД) – варіант важкого перебігу ПМС, при якому розлади настрою і поведінки можуть переходити в агресію.
Клінічна класифікація за формами передменструального синдрому, досить повно описує можливі варіанти перебігу:
Нервово-психічна форма (дисфорична) – переважають розлади настрою, агресивність, дратівливість, пригнічений стан, апатія, плаксивість.
Набрякла форма – характерне утворення набряків, затримка рідини, здуття живота, набряклість молочних залоз.
Цефалгічна форма – хворі скаржаться на головні болі, підвищену чутливість до світла і звуку, пригнічений настрій, головний біль, яка іноді супроводжується нудотою і блювотою.
Форма ПМС залежить від віку жінки
Кризова форма – нагадує панічні атаки. Жінка може відчувати гострий страх, який супроводжується відділенням поту, тахікардією, болем у грудях.
Частота виникнення цих форм залежить від віку, наприклад, у 16-20 років і у 25-34 роки, як правило, зустрічається нервово-психічна (дисфорична) форма, а в 20-24 роки набрякла форма. Кризова і цефалгічна форми зустрічаються рідше, їх походження може бути пов'язано зі стресом.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.