Наголошуємо, що ранкову втому може викликати хронічний недосип, кров'яний тиск, нервове або фізичне виснаження. Тому важливо переконатися, що ранкова млявість і апатія – не ознака хвороби та трапляються лише час від часу.

Читайте також: ТОП-4 секрети, як прокинутися без будильника: прості у виконанні поради

Як легко прокинутися?

1. Нещадна, але дієва порада: не відкладайте сигнал будильника. Десять болісних хвилин в ліжку в очікуванні неминучого, не додадуть бадьорості. До того ж медики зазначають, що, дрімаючи після пробудження, ми часто занурюємося в глибшу фазу сну, а значить, почати день буде ще складніше.

2. Існує теорія: зранку потрібно протриматися на ногах всього дев'ять хвилин – і ви будете вже не такими сонними. Почніть хоча б з п'яти: пройдіться по квартирі, доглядайте за шкірою обличчя або сходіть в теплий душ, заваріть чай або каву, пограйтеся з домашнім улюбленцем.

Краще не пропускати сніданок, щоб день був бадьорим
Краще не пропускати сніданок, щоб день був бадьорим

3. Пийте воду. Не всім подобається розвивати в собі цю звичку, але більшості вона йде на користь. Відновіть водний баланс після нічного відпочинку – і організм отримає життєві сили. Не потрібно з самого ранку рідини літрами – для початку просто промочіть горло кількома ковтками.

4. Зробіть зарядку з декількох неспішних вправ. Спорт відмінно бадьорить, але переконатися в цьому можна тільки на особистому досвіді.

5. Ранкові зустрічі й рутинні справи просуваються куди легше, коли ми ситі. Головне – не переїдати, інакше замість енергійності прийде млявість і сонливість.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.