Про це для 24 каналу розповів Павло Ковтонюк – співзасновник Українського центру охорони здоров'я.

До теми Як війна вплинула на рівень інсультів в Україні: відповідь МОЗ

"Саме тоді вони зруйнували найбільше медзакладів та вчинили атак на медичний персонал. Окупанти застосували всі різновиди атак, які тільки передбачені в міжнародному гуманітарному праві", – зазначив Ковтонюк.

Зверніть увагу – як війна вплинула на медицину: дивіться відео

Політика Росії

Український центр охорони здоров'я створив звіт, де наполягає на тому, що треба дивитися не лише на окремі випадки атак і їх розслідувати, а на масштаб. Ковтонюк наголосив, що масштаб критичний і показує, що це була цілеспрямована політика Росії, а не ініціатива окремих офіцерів, солдатів чи пілотів.

Зараз відбувається менше руйнувань, завдяки нашим Збройним Силам. Це не тому, що Росія змінилася. Ми просто їм не даємо, – сказав експерт.

За його словами, на територіях, де є активні бойові дії, продовжуються руйнування й ушкодження лікарень. Зокрема, це відбувається у Миколаєві, Харкові. Ковтонюк розповів, що у Херсоні лікарні просто використовують у злочинний спосіб, не допускають людей до отримання допомоги, змушують медиків лікувати російських військових.

Наслідки відчуємо згодом

Ковтонюк наголосив – ми не знаємо, скільки триватиме війна. Вона може бути затяжною й це теж створює загрози для медицини. Мовиться не про фізичне знищення галузі, а про те, що Україна не змогла в повному обсязі надавати медичні послуги в умовах тяжкої економічної ситуації.

До речі Ракета прилетіла в його кімнату, в голову потрапив уламок: у Львові врятували 12-річного Стаса

Експерт пояснив, що держава не може покрити всі ліки, необхідні людям з клінічними серйозними хворобами. Відтак, вони купують ліки за свої гроші, а з подорожчанням медикаментів, люди просто відмовлятимуться від лікування і шукати менш якісні аналоги.

"У росіян одна мета – вони хочуть, щоб нас не було, тому роблять так, щоб нам було тут погано жити. Нам треба вистояти й витримати", – додав Ковтонюк.

Лікарні в Україні: останні новини

  • Відтепер у медзакладах офіційно працюватимуть капелани. У МОЗ пояснили, що врахували як фізичні, так і психосоціальні аспекти кожного пацієнта.
  • Ворог атакував 3 жовтня лікарню у Куп'янському районі Харківщини. Загинув один з лікарів.
  • Росіяни захопили лікарні на Луганщині. Проте й там для них не вистачає місць.