Генетичний та зовнішній фактор
Ми можемо народитися з певними генами, які роблять нашу імунну систему схильною до алергії. Ці гени можуть змінювати свою активність – бути вимкненими деякий час, а потім вмикатися, пише Mayo Clinic.
Також на тему Надія для багатьох людей: нова терапія вилікувала перших пацієнтів з аутоімунними хворобами
На наш імунітет також впливає навколишнє середовище — те, чим ми дихаємо та їмо, з чим контактуємо, як і чим лікуємося. Наприклад, якщо у людини лікарська алергія, перш за все варто звертати увагу на біологічно активні добавки – вони є дуже агресивними алергенами.
Осінь часто приносить із собою апатію та поганий настрій. Проте підтримка оптимального рівня вітаміну D допоможе залишатися енергійними й позитивними навіть у найпохмуріші дні. З Вітагама D₃ кожен день стане сонячним!
*Перед вживанням дієтичної добавки варто проконсультуватися з лікарем.
Як з алергією пов'язані нерви
Наша нервова, імунна та ендокринна системи перебувають у тісній взаємодії. Психологічний стан людини може впливати на тяжкість перебігу її алергічного захворювання, на частоту загострень.
Наприклад, бувають люди, у яких хронічна кропив'янка повністю зникає, коли вони йдуть у відпустку, і повертається, коли вони виходять на роботу. Проте не можна зводити алергію виключно до феноменів нашої нервової системи, ніби "перестанеш нервувати – і все мине". Це так не працює.
Чи може алергія виникнути абсолютно раптово
Алергія на анестетики або виникає при знайомстві з ними, або ні. Є ліки, на які алергія може виникнути з часом, наприклад, нестероїдні протизапальні засоби. Частіше це трапляється при хронічному поліпозному риносинуситі, особливо в поєднанні з бронхіальною астмою.
До алергії на пилок з часом може додатися перехресна харчова алергія. Людина з алергією на амброзію починає реагувати на диню свербежем у роті та подразненням у горлі через схожість молекул амброзії та дині. Такий самий зв’язок є між полином і гірчицею, березою і яблуками.
Дихальна алергія може виникнути в будь-який момент життя. Для цього мають збігтися підвищена проникність слизової оболонки, концентрація алергенів, активація імунітету та інші фактори, які ще не відомі науковцям.