Здоров'я 24 підготувало для вас збірку досліджень, які підтверджують, що відмова від сексу може зашкодити вашому здоров'ю, пише 24 канал.

Також на тему: Подивись на себе голого та доторкнись до свого тіла: відверте інтерв'ю про сексуальність

Ризик серцево-судинних захворювань

Національне дослідження здоров'я і харчування (National Health and Nutrition Examination Survey) у США, яке провели у 2005-2006 роках, показало: зниження частоти сексуальних контактів призводить до вищого рівня гомоцистеїну в крові, що збільшує ризик серцево-судинних захворювань і атеросклерозу.

Секс не менше двох разів на тиждень покращує кровообіг і стан кровоносних судин, особливо це стосується чоловіків. Переваги для жінок не настільки виражені, оскільки їхнє збудження меншою мірою залежить від здорового кровообігу.

Стрес

Згідно з дослідженням 2005 року, статевий акт для зняття стресу набагато ефективніший за мастурбацію. Секс збільшує рівень ендорфінів і гормону окситоцину, що виділяється в головному мозку. Окситоцин може протидіяти небажаним ефектам кортизолу – гормону стресу.

Робота мозку

Регулярне повноцінне сексуальне життя в зрілому і літньому віці покращує роботу мозку, згідно з даними досліджень, проведених університетами Оксфорда і Ковентрі. За результатами тестів, у таких людей вище рівень вербальної (словесної) швидкості, орієнтації в просторі та краще візуальне сприйняття об'єктів.

Застудні захворювання

Дослідження університету Уїлкса-Барре в Пенсільванії показало, що регулярні, але не занадто часті сексуальні контакти знижують ризик застуди. Вчені опитали 111 студентів коледжу і взяли у них зразки слини для з'ясування кількості вмісту в ній імуноглобуліну А, що відповідає за первинний захист організму від застудних захворювань. Найвищий рівень IgA (на 30% вище) виявився в групі тих, хто займається сексом 1-2 рази в тиждень.

Еректильна дисфункція

Тривале утримання призводить до погіршення сексуального життя, доведено в дослідженні, яке проводилося в Фінляндії протягом п'яти років (989 чоловіків у віці від 55 до 75 років). У чоловіків, які займалися сексом менше ніж раз на тиждень, еректильна дисфункція розвивалася у два рази частіше.

Підвищення ризику розвитку раку передміхурової залози

Багаторічна американське дослідження показало меншу ймовірність розвитку раку передміхурової залози при частій еякуляції в зрілому віці. Ризик розвитку пухлини був найнижчим у чоловіків, які мають оргазм не менше 21 разу на місяць.

Труднощі в досягненні оргазму і зменшення кількості мастила у жінок

Британська газета Daily Mirror без посилання на оригінальні дослідження повідомляє, що при перерві в сексуальній активності у жінок старшого віку в піхві може виділяти недостатня кількість секрету для змащення. Це пов'язано зі зниженням вироблення статевого гормону естрогену.

Жінки 20-30 років набагато менше схильні до цього ризику. Також при відсутності сексу протягом тривалого часу у жінок може виникати утруднення в досягненні оргазму.