Які функції має виконувати матрац
Почнемо з того, які функції має виконувати ваш матрац, адже від якості сну залежить багато. Він має рівномірно підтримувати хребет. Тобто без "провалів" і пружин, що випирають. Тільки так ви можете розслабитися та прийняти зручне положення.
Також на тему Чому снодійні – ненайкращий спосіб для налагодження сну: пояснення лікаря
Відповідати вазі та зросту. Згадайте, наскільки некомфортно буває, коли вам доводиться згинати коліна в пошуках комфорту. Кожен матрац має бути спроєктований з урахуванням фізичних параметрів.
Збереження свіжості протягом усього терміну служби. Хороша вентиляція та відсутність перегріву – важливі аспекти. Адже ваш матрац не має перетворюватися на "спекотний острівець" і бути ідеальним місцем для розмноження бактерій.
Безпечні матеріали. Відсутність токсичних речовин у матеріалах – запорука вашого здоров'я. Матрац має приносити комфорт та не мати шкідливих речовин. Уникайте ЛОС, антипіренів, формальдегіду та фталатів. Ці речовини можуть негативно впливати на ваше здоров'я.
Як обрати матрац
Є кілька золотих правил вибору матраца, які варто дотримуватися, якщо ви хочете створити собі та своїм близьким зручне спальне місце.
Сходіть у магазин, де продаються матраци та протестуйте кілька варіантів. Обов'язково полежіть на ньому щонайменше 10 – 15 хвилин, щоб по-справжньому оцінити зручність.
Ніколи не замовляйте матрац в інтернеті без тест-драйву. Навіть якщо у нього чудові відгуки. Те, що підійшло іншим, може вам не підійти. Враховуйте свою вагу та положення під час сну, щоб звузити діапазон.
Якщо у вас проблеми зі спиною, краще проконсультуватися зі своїм лікарем. Наприклад, при сколіозі та остеохондрозі рекомендуються жорсткі матраци. Але якщо у вас є хронічний біль, важливо враховувати різні нюанси, які може підказати фахівець.
Вибирайте матрац відповідно до свого зросту і ваги. Людям з нормальною масою тіл і без обмежень здоров'я вільніші у своєму виборі, але якщо у вас високий ІМТ, обов'язково зверніть увагу на те, яку жорсткість має виріб.