Одна група людей вважає, що спочатку потрібно намочити щітку під проточною водою, потім нанести на неї пасту, і тільки потім починати чистку зубів, пише IBT.

Також на тему: Чи може зубна паста допомогти при чутливості зубів

Їхні противники впевнені, що пасту потрібно наносити на суху щітку, і тільки потім мочити її під краном, а хтось дотримується думки, що щітку не потрібно мочити ні до, ні після нанесення пасти.

Чи потрібно мочити зубну щітку

Однак експерти-стоматологи поклали край в суперечках. За їхніми словами, суха щітка збільшить тертя між щетинками та зубною емаллю, а також ніжною тканиною ясен, в той час, як волога зубна щітка забезпечує більш м'яке ковзання, роблячи чистку зубів приємнішою для більшості людей.

Але якими б не були ваші переваги, важливо зуби чистити два рази на день протягом як мінімум двох хвилин за допомогою зубної пасти з фтором.

Чому не варто полоскати рот після чищення

Однак, на думку деяких експертів, ключовим моментом є не питання про те, мочити щітку чи ні, а полоскання рота після чистки або через деякий час.

Вони вважають, що замість полоскання рота водою краще просто виплюнути зайву зубну пасту. Полоскання відразу після чистки змиває фтор і фториди, тим самим зменшуючи профілактичний ефект.