На сучасну людину навалюється дуже багато проблем: робота, особисте життя, багато інформації та якісь глобальні проблеми світу. Усе це накопичується і змушує нас страждати. А багато хто веде розмови у собе в голові, картаючи себе за деякі вчинки. Своїм досвідом медитації поділився креативний директор Banda Agency Павло Вржещ у інтерв’ю "ШОТАМ".

Читайте також Апатія може бути раннім симптом деменції

Протягом останніх кілька десятиліть вчені зробили велику кількість досліджень щодо медитації. Тому вони змогли пояснити користь від занять медитацією. Команда Стенфордського університету довела, що у результаті медитації збільшується сіра речовина в області головного мозку, що відповідає за пам’ять, навчання і творчість. Але при цьому зменшується сіра речовина в областях, які відповідають за турботу, тривогу та стрес.

Як почати медитувати

Сумніви щодо медитації з’являються через відсутності схожого досвіду, щоб порівняти. Медитація спрямована всередину й є унікальною. Бо, наприклад, футбол – це як біг, але з м’ячем і тренер цьому може навчити, а ось в медитації так не працює. Тренер не може потрапити в голову, щоб порадити та направити.

На початку навчання треба постаратися не дуже старатися, тобто не працювати на результат і перевершити всіх навколо. Головне – це розслабитись та залишатись посереднім учнем.


Поради щодо медитації від Павла Вржещ / Фото: mc.today

Комбо-меню, як розслабитись та розпочати

Для початку варто почитати книжку Дена Харіса "Покидьок у вашій голові" і при цьому паралельно медитувати під додаток Headspace.

У книжці Харіс емоційно та деколи смішно описує переживання, які відчуває кожен, як тільки починає займатись медитацією. Це допоможе зрозуміти чому так відбувається, як треба робити та показує як це відбувається в інших.

А ось додаток Headspace має корисні відео-анімації з поясненнями. А автор медитацій у додатку Енді Паддікомб має дуже мелодійний голос. Він запевняє, що медитувати можна на стільці протягом 5 – 10 хвилин.

Користь від медитація, яку можна помітити

Під час медитації організм і мозок розслабляються, а ідеї приходять одна за одною. Під час регулярних медитацій людина частіше буває у творчому настрої, а також це допомогло Павлу швидше засинати без перегляду двох серій серіалу.

Голос его приглушує усвідомленість, саме ця частина змушує кожного думати, що весь світ обертається навколо нього. Думки з’являються і ховаються в голові, а людина за цим спостерігає – це й є медитація. Згодом, спокій розуму стає глибшим.