Про це очільник ВООЗ в Європі Ханс Клюге сказав виданню BBC.

Читайте також Чому зникають антитіла до коронавірусу та чи існує ризик повторного зараження

Ми отримуємо повідомлення від кількох органів охорони здоров'я про збільшення частки нових інфікованих серед молоді,
– сказав Клюге.

За його словами, все більша кількість країн переживає локальні спалахи та збільшення випадків. Представник ВООЗ назвав це наслідком змін у поведінці людини.

Він додав, що сам є батьком двох дітей і добре розуміє, наскільки молоді люди не хочуть пропустити це літо. Однак, як наголосив Клюге, молодь "несе відповідальність перед собою, своїми батьками, бабусями та дідусями та своїми співгромадянами".

Молодь часто хворіє безсимптомно

У ВООЗ стурбовані тим, що нова хвиля COVID-19 пов'язана з людьми від 20 до 40 років, багато з яких не знали, що вони заражені коронавірусом. У зв'язку з цим світ вступив в нову фазу пандемії в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Регіональний директор ВООЗ по країнах Західної частини Тихого океану Такеші Касаї зазначив, що це поставило під ризик вразливі верстви населення в усьому світі, включаючи літніх і хворих людей в густонаселених районах зі слабким медичним обслуговуванням, пише National Post.

Пандемія змінюється. Люди у віці від 20 до 30 і 40 років все частіше поширюють COVID-19. Багато з них навіть не підозрюють, що інфіковані. Це збільшує ризик вторинних ефектів для найбільш незахищених груп населення,
— заявив Касаї.

За його словами, країни можуть ефективніше зменшити руйнівні наслідки для життя та економіки, поєднуючи раннє виявлення і реагування для боротьби з інфекціями.