У ВООЗ зазначили, що коли почалася епідемія мавпячої віспи, то в мережі та окремих спільнотах поширювалися расистські висловлювання. Низка країн звернулася до ВООЗ з проханням змінити назву.

До теми Все що треба знати про мавпячу віспу: симптоми, профілактика та лікування

"ВООЗ провела консультації для збору думок низки експертів, а також країн і широкої громадськості, яким було запропоновано подати пропозиції щодо нових назв", – написали в організації.

Чому обрали назву "mpox"

Наразі ВООЗ вживатиме терміни "мавпяча віспа" та "mpox" як синоніми. Проте через рік нове визначення має повністю замінити старе.

Міркування для рекомендацій включали обґрунтування, наукову відповідність, ступінь поточного використання, вимовність, можливість використання різними мовами, відсутність географічних чи зоологічних посилань і легкість пошуку історичної наукової інформації, – пояснили у ВООЗ.

Організація застосовуватиме термін "mpox" у своїх публікаціях і закликає інших дотримуватися цих рекомендацій.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.