Одна з цих мутацій, K417N, присутня у всіх випадках інфікування варіантом Дельта плюс, але не присутня майже ні в одному з варіантів інфекцій Дельта.
Увага Молодість надовго: як вітамін Д допоможе попередити передчасне старіння
Нові дані дають дослідникам важливі підказки про структурні зміни вірусу останнім часом і наголошують на необхідності пошуку способів боротьби з COVID-19.
- Використовуючи інструменти і програми біоінформатики, вчені визначили 5 конкретних мутацій, які набули поширення при інфекціях Дельта плюс в порівнянні з інфекціями Дельта.
- Зокрема, встановили одну мутацію, K417N, яка присутня у всіх інфекціях Дельта плюс, але не присутня майже ні в одній з інфекцій Дельта.
Чи то природні антитіла, отримані після перенесеного COVID-19, чи антитіла, які сформувала імунна система внаслідок дії вакцини, ми структурно демонструємо, наскільки небезпечний і розумний цей вірус, який здатний мутувати таким чином, що антитіла, здається, не розпізнають і не можуть захищатися від цих нових варіантів,
– наголосили автори дослідження.
Також у дослідженні йдеться, що такі результати пояснюють, чому так багато людей дали позитивний результат на варіанти Дельта, незважаючи на те, що вони вакциновані або раніше були інфіковані COVID-19.
Що відомо про штам Дельта: коротко
- Це варіант коронавірусу SARS-CoV-2 виявили у грудні 2020 року в Індії.
- ВООЗ заявила, що варіант Дельта практично витіснив інші варіанти коронавірусу, їх в обігу менш як 1%.
- Зокрема, в Україні більшість нових випадків інфікування коронавірусом припадає на Дельта штам.
- Симптоми цього варіанту відрізняються від симптомів попередніх штамів. Найпоширеніші: лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить. Натомість кашель та втрата нюху чи смаку трапляються значно рідше.
Що відомо про штам коронавірусу Дельта / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу