На думку експертів організації, інші штами коронавірусу "не приживаються".

Зверніть увагу Вітамін D для жінок: як сонячний вітамін впливає на репродуктивне здоров'я

Марія Ван Керхове – керівниця ВООЗ з COVID-19

"Нині в обігу перебуває менш ніж 1% кожного варіанта з Альфа, Бета і Гамма. Насправді це переважно Дельта по всьому світу"

Вона додала, що Дельта "стала більш пристосованою, вона краще передається і перевершує конкурентів, вона замінює інші циркулюючі віруси".

Інші штами

Крім чотирьох варіантів, які викликають занепокоєння, є ще 5 варіантів, які становлять інтерес. Однак Ван Керхове сказала, що 3 з них – Ета, Йота і Каппа – зараз переводять в групу штамів, які "перебувають під наглядом".

Це дійсно пов'язано зі змінами в обігу і тим, що ці варіанти просто програють штамам, що викликають занепокоєння. Вони просто не приживаються,
– сказала вона.

Що відомо про штам Дельта: коротко

  • Це варіант коронавірусу SARS-CoV-2 виявили у грудні 2020 року в Індії.
  • У Великій Британії інфіковані штамом Дельта становлять 90% від усіх активних випадків COVID.
  • За даними НАН України, потужну нову хвилю зараження коронавірусом можна очікувати тоді, коли частка зараження штамом Дельта досягне приблизно 90% від нових випадків.
  • Симптоми цього варіанту відрізняються від симптомів попередніх штамів. Найпоширеніші: лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить. Натомість кашель та втрата нюху чи смаку трапляються значно рідше.

Що відомо про штам коронавірусу Дельта інфографікаЩо відомо про штам коронавірусу Дельта / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу