Клінічні випробування препарату відновили. Управління по контролю за лікарськими засобами і виробами медичного призначення (MHRA) заявили, що це безпечно, повідомляє пресслужба фармкомпанії AstraZeneca.

До теми Оксфордська вакцина проти коронавірусу може бути готовою до кінця року

Нагадаємо, що минулого тижня AstraZeneca поставили на паузу випробування вакцини на людях через те, що в одного з добровольців з'явилася незвична хвороба.

Тоді гендиректор заявив, що він не знає діагноз і не має підтвердження того, що у людини поперечний мієліт. Розробники додали, що у великих випробуваннях хвороби будуть виникати випадково, але їх потрібно перевіряти ретельно й незалежно.

Попри те, що випробування потенційної вакцини відновили, у компанії не уточнили, на що захворів учасник дослідження і які він мав проблеми зі здоров'ям. У пресслужбі повідомили що виробники не можуть розкрити подальшу медичну інформацію. Втім, вона буде надана усім дослідникам та учасникам випробування.

Зазначимо, що вакцина проти коронавірусу від AstraZeneca та Оксфордського університету вважається однією з найперспективніших. Це одна з небагатьох вакцин, яка дійшла до третьої фази досліджень.

Також хороші результати показали:

  • три вакцини китайського виробництва;
  • вакцина компанії Moderna;
  • вакцина від німецьких виробників BioNTech, Fosun Pharma і Pfizer;