Технологію успішно випробували на свинях, пише журнал Nature Biomedical Engineering.

Читайте також: Науковці знайшли спосіб перемогти небезпечний рак

Нова методика працює з циркулярними пухлинними клітинами (ЦПК). Вони відокремлюються від пухлини, яка виникла первинно, і потрапляють у кровообіг. ЦПК сприяють появі метастазів, вторинних спалахів захворювання.

Автори нової розробки пропонують вилучити ЦПК з кровообігу за допомогою залізних наночастинок. На поверхні останніх розмістили антитіла до білка EpCAM.


Вчені знайшли спосіб виявити рак на ранніх стадіях

Потім у вену пацієнта за допомогою катетеру вводять тонкий намагнічений дріт. Він притягує залізні частинки, а з ними й необхідні для аналізу ракові клітини. За словами вчених, така технологія дозволяє зловити в 10 – 80 разів більше клітин, які циркулюють, ніж стандартний аналіз крові.

Це підтвердили випробування на свинях: в кровотік тварин ввели ракові клітини, щоб зімітувати наявність ЦПК. Дріт, який розмістили в вені за вухом тварини, дозволив ефективно виявити рухомі клітини.

До слова, американські науковці у результаті дослідів встановили сполуки, які здатні пригнічувати ріст і поширення раку.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.