Науковці встановили, що злоякісні пухлини виникають через порушення процесів відновлення пошкодженої ДНК, пише MedicalXpress.

Читайте також: Вчені знайшли засіб для профілактики раку

Таким чином, дослідники встановили кілька синдромів, які можуть спричинити виникнення раку. Перший синдром – спадковий лейоміоматоз (доброякісне розростання тканин гладком'язових клітин у всіх відділах легень) і нирково-клітинний рак (HLRCC).

Другий синдром пов'язаний з сукцинат-дегідрогеназою (білковий комплекс, розташований у внутрішній мембрані мітохондрій і мембранах багатьох прокаріотів) спадкової парагангліоми (група пухлин, що виникають з клітин ендокринної та нервової систем) і феохромоцитомою (пухлина клітин мозкової речовини наднирників). Два стани підвищують ризик появи пухлин, які можуть бути як доброякісними, так і злоякісними.

При цих захворюваннях клітини спричиняють аномальну кількість метаболітів, що беруть участь у біохімічних процесах конвертації вуглеводів, жирів і білків в енергію.


Науковці знайшли спосіб перемогти небезпечний рак

Проте науковці встановили, що високий рівень метаболітів, у свою чергу, може порушити гомологічну рекомбінацію, яка використовується клітинами для відновлення ДНК.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.