Роз'єднанні близнюки

У дослідженні вчені проаналізували різницю між одним близнюком, що виріс у США, та іншим у Південній Кореї. Двоє дітей були роз'єднані в 1974 році і зустрілися тільки в 2020.

Також на тему: Важкий перебіг коронавірусу робить мозок старішим на багато років

Після возз'єднання близнюки пройшли серію тестів у рамках дослідження, які оцінювали їхній інтелект, особистісні характеристики та психічне здоров'я. Дивно, але результати показали значні відмінності в інтелекті: IQ близнюка, який виріс у США, був на 16 пунктів нижчий, ніж у близнюка, який виріс у Кореї.

Чому результати здивували

Результати суперечать попереднім дослідженням монозиготних близнюків, згідно з якими різниця в IQ не перевищує семи балів. При цьому пара мала багато спільного: дослідники виявили сильні риси особистості, самооцінки та психічного здоров'я.

Вчені поки що не можуть сказати, звідки взялася така різниця в інтелекті. Вони зазначають, що обидва близнюки мали високий рівень свідомості, а це означає, що вони були добре організовані і прагнули успіху.

У той час як близнюк з Кореї розповідав, що ріс у люблячій та гармонійній сім'ї, близнюк із США повідомив про більш жорстке виховання з регулярними конфліктами та розлученням прийомних батьків.