У МОЗ наголошують, що головне – не погоджуватися, якщо вам відмовляють у щепленні. Натомість варто одразу звернутися до керівництва медзакладу чи навіть у виші структури.

До теми У низці областей України можуть ввести карантин через коронавірус

Що робити, якщо вам відмовляють у щепленні

У Міністерстві здоров’я України видали прості правила, що робити в такі ситуації. Для початку запитайте та занотуйте ім’я, прізвище, по батькові та посаду медичного працівника, який відмовив вам у щепленні, а також дізнайтеся, на якій підставі не хочуть вакцинувати.

Якщо поясненням є те, що заради вас не хочуть відкривати новий флакон коронавірусної вакцини, адже немає інших охочих, то посилайтеся на лист МОЗ від 2 лютого 2022 року про те, що відкривати флакон із багатодозною вакциною можна з приходом першого пацієнта.

Якщо вам далі відмовляють, зробіть наступне:

  • Зверніться до головного лікаря (керівника) медзакладу і поясніть суть проблеми.
  • Якщо це не допомогло – напишіть офіційну скаргу до департаменту/управління охорони здоров’я вашого міста чи області. Контакти можна знайти за посиланням.
  • Скаргу також можна подати, подзвонивши в контакт-центр МОЗ – 0 800 60 20 19, або заповнивши електронну форму за посиланням.

У МОЗ наголошують, що всі щеплення за Національним календарем щеплень в Україні та вакцинація від коронавірусу є безоплатними в державних чи приватних клініках України, які мають договір із НСЗУ.

Вакцинація дітей проти COVID-19: чому це необхідно та як підготуватись: відео


Як вакцинувати дітей проти коронавірусу

В Україні на тлі осінньої хвилі захворюваності зростає кількість випадків коронавірусу. Тому усім батькам потрібно подбати про захист своїх дітей.

  • МОЗ дозволило вакцинацію від COVID-19 дітей віком від 5 до 11 років. Проте наразі Україна очікує на відповідну вакцину, адже щеплення дітей віком 5-11 років передбачає інше дозування, ніж для дітей, які старше 12 років, та дорослих.
  • Вакцинація дорослих і дітей від 12 років технічно нічим не відрізняється. Їм роблять ін'єкцію вакциною Pfizer за схемою, аналогічною до "дорослої" – дві дози з інтервалом у 21 – 28 діб.
  • Наскільки вакцина Pfizer безпечна для дітей? Вакцина Pfizer пройшла усі необхідні дослідження для дітей, зокрема, віком від 5 років, які довели її ефективність та безпечність
  • За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США, вакцина Pfizer на 93% захищає підлітків віком від 12 до 18 років від госпіталізації через COVID-19.
  • Для вакцинації дитини потрібна згода одного з батьків або опікуна. Дорослим достатньо просто записати дитину до будь-якого пункту чи центру щеплення. Водночас діти від 14 років можуть прийти на вакцинацію самостійно.