Про це повідомила кореспондентка hromadske.

Читайте також: Як не захворіти на коронавірус: поради, які подіяли під час спалаху 2002 року

З міста Санья додому повернули 158 українців. Вони розповіли, що на острові немає паніки через розповсюдження коронавірусу у Китаї, хоча люди ходять у масках та викупили більшість товарів з аптек та магазинів.

Після прибуття до Борисполя у всіх пасажирів літака виміряли температуру, однак інших перевірок не проводили. Українців здивувало, що після повернення в них лише виміряли температуру, до того ж лікар, який це робив, навіть не був у масці, хоча очікували "людину в скафандрі". Також туристи зазначили, що рейс не особливо відрізнявся від звичайного.

Українці скаржаться, що відпочити на китайському курорті майже не вдалося. Турагенства скасували всі екскурсії. На острові закрили всі парки і зупинили міжміський транспорт.


Міфи про коронавірус /Інфографіка 24 каналу

Виконувач обов’язків гендиректора Центру громадського здоров'я Ігор Кузін зазначив, що карантин в Україні проводити не збираються.

Карантин або ізоляція пасажирів не призводить до підвищення ефективності виявлення як нових випадків, так і до стримування поширення епідемії,
– сказав в.о. гендиректора Центру громадського здоров'я Ігор Кузін.

Гендиректор з інженерно-технічного забезпечення міжнародного аеропорту "Бориспіль" заявив, що після повернення всіх туристів в Україну прямих рейсів до Китаю протягом місяця не буде. Відновити авіасполучення зможуть лише тоді, коли вщухне епідемія коронавірусу.

До України повернулися понад 150 туристів з Китаю: відео

Що варто знати про коронавірус 2019-nCoV:

  • Станом на 30 січня від нового коронавірусу у Китаї померли 170 людей.
  • Відомо про 7 717 випадків зараження у всьому світу.
  • Наявність інфекції в Україні підозрювали 4 рази, але жоден випадок не підтвердився.
  • Від коронавірусу помирають в середньому 9% інфікованих.
  • Більшість жертв – люди похилого віку, які страждають від інших супутніх захворювань, таких як Паркінсона чи діабет.
  • Туристичні компанії та онлайн-агентства тимчасово припинили організацію групових турів до Китаю.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.