Аналізи обох пацієнтів вже відправили на дослідження в Європейську лабораторію. Про стан хворих розповів директор лікарні Михайло Поляк.

До теми Є нові підозри на зараження штамом Дельта в Україні, – МОЗ

Інфіковані приїхали з Москви й Санкт-Петербургу. Серед них вагітна жінка, яка більш ніж 2 тижні перебувала у реанімації.

У хворої вагітної, яка приїхала з Санкт-Петербурга, все закінчилося добре. Вона виписана додому. Але ми думаємо, що це був Дельта-штам. Цей штам вражає більш молоде покоління, від 18 років і до 49, в більшості випадків. Він більш важко протікає,
– розповів Михайло Поляк.

Нині медики очікують на результати аналізів цих пацієнтів. Це остаточно підтвердить або спростує наявність штаму коронавірусу Дельта у пацієнтів, які лікувались на Закарпатті. Результати повинні надійти у найближчі дні.

Ми не маємо можливості в Україні діагностувати. Ми відправили і чекаємо результати з Європи. Найближчі дні я думаю ми будемо знати,
– додав Михайло Поляк.

Штам коронавірусу Дельта: основне

Джерело: МОЗ України

  • Цей штам коронавірусу вперше виявили в Індії. Нині його зафіксували у щонайменше 104 країнах. Особливо він розповсюджений в Індії, Росії, Португалії, Великій Британії, США та Німеччині.
  • Штам коронавірусу Дельта одразу викликав занепокоєння. Ще на початку травня ВООЗ оголосила його міжнародною загрозою.
  • Згідно з даними служб громадського здоров’я Великої Британії, Дельта-штам коронавірусу в 1,6 раза більш контагіозний та у 1,45 раза збільшує ризик необхідності інтенсивного лікування. Потреба в госпіталізації виникає вдвічі частіше, ніж при інфікуванні звичайним штамом COVID-19.
  • У Великій Британії інфікування цим варіантом становить 96% серед нових випадків зараження коронавірусом.
  • За даними австралійських лікарів, для передачі Дельта-варіанту достатньо від 5 до 10 секунд.
  • 23 червня в Україні виявили 2 випадки зараження коронавірусом, викликаних новим штамом Дельта. Хворобу виявили у людей, які приїхали з Росії.

Що відомо про штам коронавірусу Дельта інфографіка
Що відомо про штам коронавірусу Дельта / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу