Як зрозуміти, що у вас хвора печінка
Жирова хвороба печінки – це стеатоз, вона розвивається унаслідок надмірного скупчення жиру в організмі. Лікар-гепатолог клініки Мейо Сумері Ільяс розповів, як можна виявити хворобу на ранніх стадіях, якщо придивитися до своїх рук.
Дивіться також Полівітаміни можуть підвищувати ризики раку на 30%: учені пояснили, яким чином
Ознаки проблем з печінкою на руках
- почервоніння шкіри на кистях рук;
- блідість нігтів, особливо на великому й вказівному пальцях;
- припухлість пальців і збільшення їхнього розміру.
Суміжні симптоми
- втома;
- втрата апетиту;
- нудота;
- втрата ваги
Чому захворювання печінки небезпечні
Лікарі наголошують, що чим довше хворобу не лікувати, то сильніше запалюється печінка. Такий розвиток подій може закінчитися цирозом.
Якщо ви помітили, що швидко втомлюєтеся, втрачаєте вагу, а на тілі з'являються незрозумілі синці. Також огляньте шкіру, якщо вона жовтушного відтінку, це привід записатись до лікаря,
– зазначив гепатолог Ільяс.
Лікар також попередив, що набряки щиколоток, свербіж шкіри, нудота і поява на тілі кровоносних судин теж свідчать, що з печінкою у вас, імовірно, проблеми.
У жінок поміж з вказаних вище симптомів, можуть бути порушення менструального циклу, чи його відсутність, а у чоловіків – збільшення розміру молочних залоз чи зменшення яєчок.
Медики наголошують, що печінка є одним із життєво важливих органів, він відповідає за понад 500 функцій в організмі. Відтак, мінімальні збої в її роботі – можуть мати негативні наслідки на увесь організм. А тому, варто уважно стежити за здоров'ям та станом печінки, проходити регулярні чекапи, а за потреби – лікування.
Фактори розвитку неалкогольної жирової хвороби печінки
Головною умовою виникнення цієї хвороби є висококалорійна дієта, як от фастфуд, або їжа багата рафінованими вуглеводами, особливо фруктозою, насиченими жирами. Сюди ж відносять і зловиживання підсолодженими напоями, що разом з недостатньою фізичною активністю веде до надмірної ваги та ожиріння.
Основну роль у патогенезі відіграє інсулінорезистентність, окислювальний стрес, генетичні фактори.
До основних факторів ризику неалкогольної жирової хвороби печінки належать: ожиріння, цукровий діабет 2-го типу, метаболічний синдром, синдром полікістозних яєчників. А також: гіпотиреоз, гіпогонадизм, синдром обтураційного апное сну і псоріаз.