Коронавірус належить до групи респіраторних захворювань, тому через початок епідемічного сезону в Україні може зростати кількість хворих. Враховуючи статистику попередніх років, цього року може бути понад 200 тисяч осіб на тиждень, які хворітимуть на ГРВІ. Про це заявив ексголова Державної СЕС Святослав Протас в ефірі 24 каналу.

Читайте також До 9 тисяч хворих на COVID-19 щодня: чи витримає медична система України

За його словами, в Україні є проблеми з діагностикою ГРВІ, тому усі захворювання можуть "перемішатися". Через це буде тільки загальна цифра хворих, а саме коронавірус вже не матиме ніякого значення через те, що люди масово хворітимуть та потребуватимуть медичної допомоги.

Як зазначив епідеміолог, профілактична складова медицини зруйнована в особі СЕС, лікарів-епідеміологів та їхньої матеріально-технічної бази, яка б дозволила проводити роботу у "вогнищах" і стримувати поширення вірусу.

Святослав Протас, епідеміолог
“Якщо не буде специфічного лікування та профілактики перехворіють дві третини населення, поки не сформується колективний імунітет і вірус не стане сезонним. У нас немає профілактичної складової, тому тепер ми повинні "гасити" наслідки".

Протас зазначив, що на сьогодні госпітальна база перебуває в неприйнятних умовах. Через це Україна може зазнати набагато більших збитків, ніж інші країни з розвиненішою профілактикою в медицині.

До теми Ляшко заявив, що в Україні не було першої хвилі COVID-19

Як знизити захворюваність в школах

За словами епідеміолога, для зменшення захворюваності на COVID-19 в українських школах потрібно не лише дотримуватись визначених МОЗ правил, а й проводити регулярне тестування для педагогів. На думку Протаса, робити це варто не раз на місяць, а хоча б на три дні.

Правила поведінка, коли в учня виявили симптоми коронавірусу інфографіка 24 канал
Що робити, якщо в учня виявили симптоми коронавірусу / Інфографіка 24 каналу