Але представники Sinovac Biontech поки що не підтвердили Україні ефективність препарату. Про це в ефірі одного з телеканалів розповів очільник МОЗ Максим Степанов.

До теми Не лише в Індії: де ще виготовляють COVID-вакцину, якою щеплюють в Україні

Натомість у контракті прописано конкретну дату постачання препарату – через 30 днів після реєстрації. Степанов заявив, що за тими документами, які компанія надала Україні, "підтвердження ефективності вакцини немає". Але держава в цьому плані повністю захищена.

Міністр охорони здоров'я наголосив, що якщо вакцина CoronaVac буде недостатньо ефективною, або ж терміни постачання партії перенесуть, то до компанії-виробника застосовуватимуться штрафні санкції.

Якщо вакцина не матиме ефективності на рівні 70%, Україна не буде купувати цей препарат,
– додав Степанов.

Що відомо про китайську вакцину Coronavac

  • Наприкінці грудня МОЗ України домовилося про постачання 1,9 мільйона доз китайської вакцини Coronavac виробництва Sinovac Biotech. Натомість фармкомпанія "Лекхім", яка представляє Sinovac в Україні, домовилась про постачання 5 мільйонів доз.
  • Першу партію вакцин кількістю у 700 тисяч доз мали поставити в Україну впродовж 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї, тобто у лютому. Однак поставки вакцини затримались.
  • Але купівля під питанням. Адже у ЗМІ було безліч повідомлень про низьку ефективність препарату. А китайська компанія досі не оприлюднила дані про ефективність.

Порівняння вакцин
Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу