Україна 1,8 мільйона доз вакцини проти коронавірусу у максимально короткі терміни. Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

До теми Мільйони доз: скільки щеплень проти коронавірусу вже зробили у світі

Міністерство охорони здоров'я України проводило ці переговори з вересня 2020 року. Перемовини були складними, оскільки за якісні та безпечні вакцини шалена конкуренція – їх хоче здобути чи не кожна держава світу.

На виконання завдання Президента України Володимира Зеленського Міністерство охорони здоров’я уклало контракт про постачання на територію України в максимально короткі терміни вакцини виробництва компанії Sinovac Biotech проти респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2,
– йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в Україні препаратом від компанії Sinovac Biotech щепитимуть людей з професійної групи ризику. Зокрема тих, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією. Вакцинація буде безкоштовною.

Володимир Зеленський
“Головне, що ми провели дуже активну багатомісячну переговорну роботу й отримали конкретний результат. У короткий термін почнемо масштабну державну програму вакцинації. Нам украй потрібно захистити найбільш "ризиковані" соціальні групи, і держава точно виконає це завдання”.

Договір по постачання на територію країни підписано з українським фармацевтичним підприємством АТ "Лекхім". Згідно з офіційним підтвердженням компанії Sinovac Biotech, ця українська компанія є єдиним уповноваженим представником виробника вакцини в Україні.

Ціна: скільки Україні обійдеться вакцина від Sinovac

Україна закупить 1 800 000 доз препарату за ціною 504 грн за дозу. Тобто загальна сума, яку заплатить держава, становить 907 200 000 гривень.

Коли препарат надійде в Україну

Згідно з умовами договору, першу партію вакцин кількістю у 700 тисяч доз поставлять в Україну впродовж 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї або одним з компетентних органів ЄС, США, Великої Британії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Ізраїлю, Індії, Мексики чи Бразилії.

Цей договір не стосується механізму COVAX, згідно з яким Україна отримає 16 мільйонів доз вакцин, тож здійснюватиметься окремо.

В ОП підкреслили, що Україна продовжує активні переговори з усіма надійними виробниками для того, аби збільшити доступ українців до ефективної та безпечної вакцини.

Вакцина проти коронавірусу від компанії Sinovac: що про неї відомо

  • Вакцина від Sinovac Biotech називається CoronaVac. Це інактивований препарат, який зберігається при температурі від +2 до +8°C.
  • Це двокомпонентна вакцина, тож щеплення проводять двічі.
  • ІІІ фазу клінічних проводили в Індонезії (1600 пацієнтів, ефективність становила 97%) та Туреччині (1325 пацієнтів, ефективність становила 91%). III фаза клінічних випробувань у Бразилії ще завершується, проміжні результати очікуються 7 січня 2021 року.
  • На січень наступного року планується компанія планує отримати дозвіл на застосування препарату в Китаї та інших країнах, а у лютому 2021 року препарат подадуть на прекваліфікацію до ВООЗ.
  • Туреччина теж ухвалила рішення про закупівлю вакцини проти коронавірусу від компанії Sinovac Biotech. Країна уклала угода на постачання 50 мільйонів доз.