Окрім ЄС, вакцину Covishield виробляють у ще 4 країнах світу. В ефірі одного з телеканалів Максим Степанов пояснив, чому вакцину виробляють на територіях різних держав.

До теми Лікарка, яка вакцинувала Степанова, прокоментувала чутки про "несправжність" вакцини

Чому вакцину AstraZeneca виробляють у різних країнах

Степанов розповів, що потужності фармкомпанії AstraZeneca щодо виробництва вакцин дуже обмежені. На території ЄС у них є лише 2 заводи.

Тож коли всі зрозуміли справжній масштаб пандемії, потужності потрібно було нарощувати. Саме тому AstraZeneca й інші великі компанії почали укладати угоди з заводами, які мають великі потужності.

Де ще виробляють AstraZeneca:

  • Угоди з 2 потужностями укладені в Китаї,
  • У Індії (там виробляють більшу частину препарату через найбільші потужності),
  • У Південній Кореї,
  • Та навіть у Росії.
Максим Степанов
Коли ми в серпні з AstraZeneca почали активні перемовини, то перше, що вони нам пропонували – це саме поставка з "Р-Фарм" з Російської Федерації, в Ярославлі у них завод".

Це відповідало логістиці компанії. Адже завод у Ярославлі розміщений найближче до України. Вочевидь, у МОЗ відмовились від цієї пропозиції через російську агресію. Тож наступним варіантом стала Індія, у якій виробляють 67% від усіх вакцин світу.

Міністр зауважив, що вакцина абсолютно однакова незалежно від того, у якій країні вона виробляється. Адже використовується одна й та сама формула, розроблена вченими з Оксфорду.