Ефективність вакцини проти коронавірусу від компанії Sinovac становить менше ніж 60%, але більше ніж 50%. Про це, посилаючись на свої джерела, повідомляє бразильське видання UOL.

До теми Українська фармкомпанія закупить 5 мільйонів доз вакцин проти COVID-19 від Sinovac

Зазначається, що ефективність препарату досягла мінімуму, визначеного Національним агентством з нагляду за здоров'ям Бразилії.

2 людини, які мають доступ до дослідження Інституту Бутантана (який проводив клінічні випробування у країні) зазначили, що вакцина ефективна у досягненні колективного імунітету та відповідає стандартам ВООЗ.

Що відомо про результати випробувань: дані UOL

  • У людей, які отримали щеплення, вироблялась антитіла проти SARS-CoV-2.
  • Добровольці, які таки інфікувалися коронавірусом після вакцинації, мали лише помірні симптоми хвороби, подібні до застуди.
  • Жоден вакцинований доброволець не захворів на найважчу форму коронавірусу, яка призводить до смерті. Тобто для важких симптомів хвороби рівень ефективності препарату становив 100%. Це може зменшити навантаження на лікарні.

Інститут Бутантан, який проводив випробування вакцини від Sinovac у Бразилії, повинен опублікувати результати випробувань у вівторок 12 січня.

Зауважимо, раніше очільник МОЗ Максим Степанов заявляв, що якщо рівень ефективності цього препарату становитиме менше ніж 70% ефективності, то Україна відмовиться від його закупівлі.

Натомість єдиний постачальник вакцини від Sinovac в Україну – фармкомпанія "Лекхім" – вже домовилась про постачання 5 мільйонів доз.