Нова смерть в Європі через віспу мавп

У відомстві зазначи, що в померлого були супутні хвороби. У Бельгії загалом на кінець серпня зафіксовано 706 випадків мавпячої віспи, з низ 32 пацієнти потребували госпіталізації.

Також на тему: У США зафіксували першу смерть від мавпячої віспи

Більшість випадків зафіксували серед чоловіків, які мають секс з чоловіками. Хвороба викликає запалення та рубцеві ураження переважно на обличчі, задньому проході та статевих органах.

Спалах мавпячої віспи

Перший випадок захворювання на віспу мавп виявили 7 травня 2022 року у Великобританії у людини, яка повернулася з Нігерії. 13 травня до Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) почала надходити інформація про мавпячу віспу з інших країн: Іспанії, Португалії, Франції, Німеччини, Бельгії, Канади та США.

24 липня ВООЗ оголосила найвищий рівень тривоги, класифікувавши віспу мавп як надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я, що викликає міжнародне занепокоєння, поряд із COVID-19.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Європа та Сполучені Штати є найгарячішими точками глобального спалаху хвороби, яка зафіксувала 50 496 випадків і 16 смертей.