Потрібна третя доза Moderna

Зокрема, у компанії Moderna заявили, що дві дози їхньої вакцини від коронавірусу значно менш ефективні при штамі Омікрон.

Увага Причини виникнення тривоги та її найпоширеніші прояви

Однак ще не все втрачено. Виробники запевняють, що додаткове щеплення збільшує ефективність препарату проти нового штаму.

При цьому в компанії додали, що бустерна доза вакцини – всього 50 мікрограмів – значно підвищила рівень антитіл проти штаму.

Це обнадійливі початкові дані, і ми активно працюємо над нашою стратегією щодо боротьби з цим варіантом,
– мовиться у повідомленні.

У компанії також повідомили, що в найближчий тиждень очікують дані по бустерній дозі 100 мікрограмів і по підходах до багатовалентної вакцини з мРНК.

Як Pfizer та Coronavac захищають від Омікрону

У більшості людей після введення двох доз цих вакцин не виробляється достатній рівень антитіл проти нового варіанту вірусу Омікрон. Зокрема Ефективність вакцини Pfizer-BioNTech була знижена до 20 − 24%.

Натомість із Coronavac ситуація ще більш невтішна. У жодного із 25 людей, які отримали цю вакцину, не виробилось достатньо антитіл, щоб "вбити" Омікрон. Про це свідчить дослідження Університету Гонконгу (HKU).

Інші дані дослідників з Південної Африки також свідчать про зниження ефективності вакцин проти Омікрону. Зокрема, дослідження показало, що вакцина Pfizer забезпечила тільки 33% захисту від зараження.

Що відомо про Омікрон

Його вперше виявили у листопаді 2021 року. Він розповсюджується по всьому світу і наразі його зафіксували у 77 країнах. Цей варіант викликає особливе занепокоєння через велику кількість мутацій у вірусі, які можуть вплинути на інфекційність або ефективність вакцини.

Основні симптоми – сухий кашель, загальний біль по всьому тілу, нічна пітливість та лихоманка, біль у горлі, нежить. При цьому у більшості хворих Омікроном не буває класичних симптомів, таких як втрата нюху чи смаку.

Омікрон має потенціал стати небезпечнішим за Дельту – дивіться відео