В дослідженні проаналізували понад 211 тисяч заражень COVID-19 із 15 листопада по 7 грудня. Приблизно 78 тисяч з них були пов'язані зі штамом Омікрон. Але точно не підтверджували, що це саме він.
Читайте також: Як тренувати імунітет: корисні поради для покращення захисту організму
Ефективність вакцини Pfizer проти Омікрону
Це означає, що дослідження не може надати остаточних висновків окремо щодо Омікрону. Але воно показало, що вакцина Pfizer забезпечила тільки 33% захисту від зараження. Це набагато менше, ніж для інших штамів, які циркулювали в країні до цього часу.
Водночас вакцина забезпечила 70% захисту від важких ускладнень, які потребують госпіталізації пацієнта. У Раді медичних досліджень Південної Африки назвали це "дуже хорошим захистом".
Науковці також з'ясувала, що вакцина однаково захищає від госпіталізації людей будь-якого віку від 18 до 79 років, з дещо нижчим рівнем для літніх людей.
Наразі південноафриканські вчені фіксують, що 78% всіх позитивних тестів у країні припадають на "Омікрон".
Що відомо про штам Омікрон
- Його вже виявили у 63 країнах світу.
- Дослідники вважають, що новий штам з'явився у Південній Африці через низький рівень вакцинації. У регіоні щеплено лише 35% населення, а лише на континенті — 6,6%.
- При цьому вчені припускають, що новий штам міг розвинутись у ВІЛ-інфікованої людини. До цього в ПАР був описаний випадок, коли ВІЛ-позитивна пацієнтка хворіла на COVID-19 майже рік, за цей час вірус мутував понад 30 разів.
- Як заявив керівник двох університетів із секвенування генів у ПАР Туліо де Олівейра (Tulio de Oliveira), новий варіант "увібрав" у себе неймовірну кількість мутацій.
- ВООЗ заявила, що штам коронавірусу Омікрон викликає хворобу у легкій формі.
- Основними симптомами нового штаму вважаються сухий кашель, загальний біль по всьому тілу, нічна пітливість та лихоманка.
Вас також може зацікавити – Хто частіше заражається штамом Омікрон: дивитись відео