Редакція 24 каналу зібрала найпопулярніші питання до гінеколога в літній період. Відповідь дала лікарка Тетяна Осауленко.

Читайте також Шість побутових звичок, які завдають шкоди інтимному здоров’ю

  1. Чи передаються венеричні захворювання під час купання у відкритому водоймищі чи басейні?

Як зазначає Тетяна Осауленко, збудники цих інфекцій не можуть жити поза організмом, тим більше зберігати здатність до зараження в воді. Проте варто знати, що все ж таки є інші хвороби, які можна підчепити в громадському басейні. До того ж, все залежить від очищення басейну та дотримання правил гігієни перед і після нього. Що стосується венеричних захворювань – то загалом при дотриманні всіх правил ризик зараження зводиться до мінімуму.

  1. Чи варто використовувати після купання антисептичні засоби для профілактики інфекцій?

Це не ефективно, і до того ж ще й небезпечно. Використання антисептичних засобів порушує мікрофлору, тому людина ризикує отримати порушення мікрофлори і / або подразнення.

  1. Чи можна отримати запалення яєчників, якщо сидіти в мокрому купальнику?

Ні, але мокрий купальник перешкоджає вільній циркуляції повітря. Також тканина увібрала в себе не найчистішу воду, а це може стати причиною порушення вагінальної мікрофлори і дискомфорту.

  1. Чи можна плавати з тампоном?

Так, якщо відпочинок збігся з часом менструації, а купатися дуже хочеться. Але варто пам’ятати про те, що дуже важливо змінювати його після виходу з води. Адже він вбере також і воду з водойм, що підвищує ризик виникнення синдрому токсичного шоку. Також важливо максимально скоротити перебування у воді.

  1. Чи можна робити епіляцію зони бікіні?

Так. Але зауважимо, що в деяких жінок епіляція в інтимній зоні не викликає жодних змін, коли в інших – може призводити до дискомфорту. Адже волосяний покрив вульви виконує роль захисного бар'єра: як механічного, так і шляхом формування певного мікробіома зовнішніх статевих органів.

При видаленні волосся, може з'являтися сухість, особливо, при неправильній техніці процедури або занадто високої потужності апарату. Тут порада звертатися до перевірених майстрів, які працюють з якісним обладнанням.