Як пише видання Daily Mail, у Британії кожному з симптомами вірусу (лихоманка, кашель або втрачений нюх) треба пройти тестування на COVID-19.

Читайте також В Україні від коронавірусу одужали 11 812 пацієнтів: статистика по областях

Однак багатьом людям дозволяють самостійно взяти необхідний мазок з носа для ПЛР-тесту.

Експерти попереджають, що самотести є менш точними, оскільки вони не можуть заходити глибоко в ніс.

В інструкції до самотестів йдеться, що для введення не треба їх штовхати далеко у ніс. Однак медики використовують набагато довші тампони для взяття зразків.

В дослідженні вказали, що до 30 відсотків професійних тестів на коронавірус показують помилкові результати саме через неправильний забір мазків. Це означає, що кількість позитивних випадків, ймовірно, є заниженою.

Професор Джон Дікс, експерт з біостатистики Бірмінгемського університету, сказав, що один негативний результат тесту не виключає захворювання.

"Ви можете легко пропустити вірус – тести дають багато помилкових негативів", – додав Дікс.

ПЛР тест – що це?
ПЛР (PCR) – це полімеразна ланцюгова реакція. Тобто, такий метод у молекулярній біології, завдяки якому можна збільшити незначну кількість бажаного ДНК у матеріалі (пробі), а отже і підтвердити його наявність.
Відповідно, ПЛР-тест на COVID-19 виявляє у людини ДНК коронавірусу SARS-CoV-2.

На противагу ПЛР-тесту, експрес-тест (швидкий) шукає лише антитіла, які імунна система організму виробила у боротьбі зі збудником. Ці антитіла з'являються далеко не одразу після інфікування і можуть бути схожі на антитіла до інших збудників.