Найбільш безпечним засобом гігієни гінеколог Ольга Білоконь називає саме прокладки. Для користування тампонами слід дотримуватися інструкції.

Читайте також Чому лікарі так часто роблять кесарів розтин

"Сьогоднішні тампони вже не ті, що були в кінці 1970-х років, але їх все одно не можна використовувати понад 8-12 години. Користувачі тампонів повинні ретельно мити руки перед будь-якою установкою або видаленням цих гігієнічних засобів", – наголосила гінекологиня.

Як вводити тампон

  • Перед використанням засоби гігієни вимийте руки.
  • Визначте, у якому положенні вам буде зручно вводити засіб гігієни – сидячи або стоячи, поставивши одну ногу вище.
  • Вам необхідно акуратно ввести тампон пальцем, проштовхуючи його у піхву, спочатку вгору і потім по діагоналі до спини.
  • Ви не помилитеся, куди вставляти тампон, оскільки отвір сечовипускного каналу у жінок занадто малий, щоб в ньому помістився засіб гігієни.
  • У процесі введення тампона стежте за тим, щоб шнур повернення залишався зовні.

Тампон з аплікатором і без: який обрати

Чимало тампонів продаються з аплікатором, хоча є й винятки. На початках зручніше буде спробувати з аплікатором – він забезпечить кращий контроль над процесом. При використанні тампона без аплікатора вам потрібно буде просунути його в піхву за допомогою пальців, що може бути непросто спочатку.

Тампон без аплікатора також зручний своїм маленьким розміром, тобто його можна помістити у будь-яку сумку або кишеню.


На фото: тампон без аплікатора / Getty Images

Як часто потрібно міняти тампони

Максимальна рекомендований час знаходження тампона в піхві – до 8 годин. Протягом дня змінювати його рекомендовано кожні 3-4 години у дні з інтенсивними виділеннями, а ближче до кінця циклу – через 6-8 годин.

Чи можна залишати тампон на ніч

Ні. Гінеколог наголошує, що не варто лягати спати з тампоном або менструальною чашою. Для ночі краще використовувати прокладки.

Будьте уважними до симптомів СТШ (синдром токсичного шоку), найпопулярніші з них – це раптове підвищення температури і різке зниження артеріального тиску.

Що робити, якщо шнурок відірвався від тампона

Таке трапляється вкрай рідко. Якщо раптом шнурок відірвався, тампон можна дістати пальцями: потрібно ретельно вимити руки і ввести пальці в піхву в тій же комфортній позі, в якій вводили тампон. Якщо вийняти не вдається – зверніться до лікаря в той же день.


Тампон не рекомендується використовувати вночі / Getty Images

Чи можна втратити цноту за допомогою тампона

Медики повідомляють, що введення тампона не позбавить дівчинку невинності. Тампони є ефективним засобом гігієни як для незайманих, так і для жінок з сексуальним досвідом.