Нова область синтетичної біології – конструювання нових біологічних компонентів і систем – змінює медицину. Завдяки генетичному програмуванню живих клітин дослідники створюють системи, які в розумних межах сприймають і реагують на різні середовища. Дослідження опубліковані в журналі Nature Medicine.

Читайте також: Знайшли смертельну супербактерію, на яку не діють антибіотики: чим це загрожує людству

Прикладом такої системи є бактерії або віруси, які реагують на "ворога" і атакують його за закладеною програмою. Однією з областей застосування цієї технології може стати імунотерапія раку, яка використовує природний імунітет організму для знищення пухлин. Однак імунотерапія може викликати значне число побічних ефектів.


Бактерії змогли повністю знищити рак

Дослідники з Колумбійського університету оголосили, що вони розв'язують цю проблему шляхом розробки штаму непатогенних бактерій, які можуть колонізувати тверді пухлини у мишей і безпечно доставляти в них потужні препарати, діючи як троянський кінь, який лікує пухлини зсередини.

Терапія призвела не тільки до повної регресії пухлини у мишей, але і до скорочення кількості метастаз. Команда об'єднала свої знання в області синтетичної біології та імунології, щоб створити штам бактерій, здатних рости та розмножуватися в некротичному ядрі пухлин. Коли кількість бактерій досягає критичною кількістю, непатогенна кишкова паличка самознищується, що дозволяє ефективно вивільняти терапевтичні засоби та запобігати їх руйнування в інших частинах тіла.

На даному етапі вчені проводять лабораторні випробування. Вони тестують безпеку нового підходу і підбирають оптимальну комбінацію імунотерапевтичних препаратів та бактерії. Позитивні результати цих випробувань можуть відкрити вченим шлях до клінічних досліджень на пацієнтах.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.