Міністр охорони здоров'я наголосив, що вже дав доручення МОЗ посилити роботу щодо забезпеченості тарою лікувальних установ. Про це він сказав під час брифінгу МОЗ, повідомляє 24 канал.

Важливо У лікарні на Волині запустять ще 40 палат з кисневими станціями: як це працюватиме

Степанов пояснив, що наразі в Україні є 16 виробників медичного кисню. До того ж термін видачі ліцензії для підприємств скоротили до мінімуму.

Із самим киснем, з виробництвом кисню в країні немає проблеми. У нас є проблематика з тарою для кисню – це балони, місткості,
– зауважив Степанов.

Міністр додав, що зараз в Україні кількість ліжок з киснем становить 17 855 ліжок. До середини листопада їхню кількість планують збільшити до 25 тисяч.

Що відомо про медичний кисень та чому він важливий?

Загалом існує два види кисню – технічний та медичний. Перший застосовується у промислових сферах, а другий – для пацієнтів лікарень, які мають проблеми з диханням. Це трапляється за тяжкого перебігу хвороб органів дихання, серцевої недостатності, при отруєннях, для операційного наркозу. Він гостро потрібен хворим з проблемами дихання, новонародженим немовлятам, а також людям, що хворі на COVID-19.

Коронавірус в Україні: головне

  • Від початку пандемії COVID-19 в Україні підхопили 402 194 людини. Недуга забрала життя 7 375 хворих, водночас 163 768 пацієнтів одужали.
  • Україна вийшла на 7 тисяч нових хворих коронавірусом майже щодоби. За минулу добу коронавірус діагностували 6 754 мешканцям України. Найбільше нових випадків зараження виявили у Харківській області – понад 800.