Востаннє у США чуму фіксували ще у 2015 році, повідомляє Los Angeles Time.

Дізнайтеся більше Що таке бубонна чума: симптоми та лікування

Захворів житель округу Ельдорадо, що у штаті Каліфорнія. Ймовірно, він заразився після укусу блохи на місцевому озері Тахо.

До слова, останні випадки інфікування чумою зафіксували в Каліфорнії у двох жителів округу Лос-Анджелес ще 5 років тому. Ймовірно, вони заразилися під час відвідування Йосемітського національного парку, що на кордоні зі штатом Невада. Обидвом пацієнтам вдалося одужати.

Крім того, у районі озера Тахо з 2016 по 2019 рік виявили 20 гризунів-носіїв бацил чуми.

За інформацією центрів з контролю над захворюваннями і профілактиці, з початку минулого століття в США зафіксували приблизно тисячу випадків захворювання на чуму.

Що таке бубонна чума?

Це небезпечне бактеріальне захворювання, які найчастіше переносять гризуни та їхні блохи. Нині хворобу ефективно лікують антибіотиками.

Читайте також Тривожний дзвіночок: у Китаї зафіксували смерть від чуми, влада "закрила" цілий район

Чума в Монголії та Китаї

  • У червні у західній частині Монголії зареєстрували спалах бубонної чуми. У регіоні ввели карантинні обмеження на невизначений термін, а на Алтаї та Туві закрили кордони.
  • У липні 2020 року чуму зафіксували і в Китаї. На півночі країни оголосили третій рівень небезпеки та ввели спеціальні заходи. Обмеження триватимуть до кінця року.
  • Крім того, в Китаї померла людина, яка хворіла на бубонну чуму.