У повідомленні американського Управління зазначено, що ремдесівір може зупиняти поширення SARS-CoV-2 по організму.

Читайте також Більшість хворих на COVID-19, яких лікували Ремдесивіром, одужали за 6 днів, – CNN

Це єдиний схвалений препарат у лікуванні коронавірусу

Раніше FDA схвалила ремдисевір як "екстрений" засіб лікування COVID-19, тепер же ліки стали першим і єдиним схваленим засобом боротьби з новою хворобою в США.

Це стало можливим після дослідження Національного інституту охорони здоров'я США, яке показало, що ремдесівір в середньому скоротив час відновлення від COVID-19 на п'ять днів – з 15 до 10 днів.

Ремдесивір відомий під брендом Veklury, також відомо, що його приймав президент США Дональд Трамп під час лікування коронавірусу.

У Сполучених Штатах Veklury показаний дорослим і педіатричним пацієнтам (від 12 років і старше і вагою не менше 40 кілограмів) для лікування COVID-19, що вимагають госпіталізації,
– заявили у каліфорнійській компанії Gilead Sciences, Inc., яка власне й отримала дозвіл від влади США на виробництво ремдесівіра.

Чому це викликає занепокоєння, а не радість

Минулого тижня у ВООЗ не підтвердили ефективність препарату ремдесівір при лікуванні COVID-19. Згідно з їхнім дослідженням, що ці ліки не скорочують час перебування пацієнта з COVID-19 у лікарні і ніяк не впливають на ризики смерті під час перебігу захворювання.

Ремдесивір – що це за препарат
Противірусний препарат, який розробили для боротьби з лихоманкою Ебола. Він знімає лихоманку у важких пацієнтів і допомагає їм пережити гостру фазу інфекції.

До теми Ефективність лікування COVID-19 Ремдисивіром в Україні не доведена, – лікарка-інфекціоністка

До слова, 13 жовтня міністр охорони здоров'я Максим Степанов зазначив, що Ремдесивір має надійти до України через тиждень. Тобто, ліки вже повинні з'явитись в українських лікарнях.