Але ці люди отримують когнітивний "старт", який може тимчасово поліпшити роботу мозкових процесів, пише IOS Press.

Читайте також: Відомі препарати здатні полегшити симптоми хвороби Альцгеймера

У дослідженні взяли участь близько 16 000 здорових учасників середнього віку.

Дослідники зосередилися на групі з 331 учасника без деменції. Близько 54 мали освіту нижче середнього, 144 закінчили середню школу, а 133 мали вищу освіту.

20 років по тому всі учасники пройшли МРТ і позитрон-емісійну томографію мозку для вимірювання рівня амілоїдного бета-білка, яке накопичується в головному мозку. Цей білок є стандартним маркером хвороби Альцгеймера.

Це захворювання, яке виникає у людей у похилому віці. Воно характеризується послабленням функцій головного мозку. Через це людина не може піклуватися про себе самостійно – вона потребує постійного нагляду і сторонньої допомоги.

Хвороба Альцгеймера виникає через накопичення в нервових клітинах різного "білкового сміття" (тау-білки та білки бета-амілоїду), яке поступово вбиває нейрони в різних частинах мозку. Їх смерть веде до втрати пам'яті та старечого недоумства.

У літньому віці (65-84 років) когнітивні функції кожного учасника оцінювалися за допомогою 10 стандартних тестів пам'яті, мови і інших інтелектуальних функцій.

Учасники з будь-яким рівнем бета-амілоїду і з пройденим навчанням в коледжі, аспірантурі або з професійною освітою мали середні когнітивні показники приблизно на одну або кілька стандартних одиниць вище, ніж у тих, хто мав середню освіту, незалежно від рівня бета-амілоїду в мозку.

Висновок: тренування мозку може допомогти людям довше зберігати когнітивну функцію, але не вбереже від хвороби Альцгеймера.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.